O lékárně

Lékárna ALFA - dobrá lékárna pro lidi.

Motto: „Jsme tu, abychom plnili potřeby našich pacientů a klientů“

 

Lékárna Alfa se nachází na náměstí Přerovského povstání v centru Přerova.  Je umístěna v přízemí budovy polikliniky MENS, kde ordinuje celá řada lékařů nejrůznějších specializací: endokrinologie, gastroenterologie, gynekologie, hematologie, interna, nefrologie, neurologie, onkologie, ortopedie, praktické lékařství, proktologie, psychiatrie, rehabilitace a urologie. Nedaleko lékárny jsou další menší polikliniky, kde ordinují lékaři dalších oborů: alergologie, diabetologie, kardiologie, kožní, oční, ORL, revmatologie. Přítomnost těchto lékařských oborů určuje široký sortiment léků a léčivých přípravků, které jsou dostupné v naší lékárně. U nejvíce frekventovaných léků máme snížené doplatky, většina léků je zcela bez doplatku.

K našim klientům  přistupujeme individuálně, snažíme se jim zajistit přesně ten lék, který jim byl předepsán a který potřebují. Uvědomujeme si, že lékárna v první řadě zdravotní službou - nesnažíme se léky nahrazovat, nic našim zákazníkům nevnucujeme.  Našim mottem je: Vlídná komunikace. Ochotně vyslechneme, co má kdo na srdci a je-li třeba, poradíme. Výsledkem tohoto specifického přístupu je, že do naší lékárny se pacienti rádi vracejí.

Lékárna Alfa poprvé zahájila provoz 4. února 1999. V té době byla první lékárnou v Přerově se samoobslužným prostorem, kde si zákazníci mohli sami vybrat zboží. Výhodou lékárny bylo a je velké parkoviště před budovou. Začínali jsme s pěti zaměstnanci a nyní v lékárně Alfa pracuje třináct odborných pracovníků – pět lékárnic, pět farmaceutických asistentek (dříve laborantek) a tři sanitářky. Za dobu své existence prošla lékárna několika proměnami. Poslední stavební změny se udály koncem léta 2015, kdy jsme se rozhodli podstatnou měrou rozšířit sortiment zdravotních pomůcek a zdravotní techniky.

V naší lékárně najdete různorodý sortiment, který je obměňován na základě poptávky zákazníků a sezóny. Kromě širokého sortimentu léků a léčivých přípravků nabízíme potravinové doplňky od různých firem, přírodní produkty, dermokosmetiku  značek Nuxe, BiodermaAvene, Eucerin, A-derma, Doliva nebo Weleda, dětskou výživu, veterinární produkty a přípravky, homeopatické léky, léčivé čaje, zdravotní obuv, produkty ke světelné terapii a v neposlední řadě široký sortiment zdravotních pomůcek a zdravotní techniky.

Náš personál je proškolený v demoporadenství, homeopatickém poradensví, veterinárním poradensví či v poradensví ohledně výživy kojenců a batolat.

Jsme součástí Alphega lékáren, máme měsíční katalog s akční nabídkou volně prodejných léků a potravinových doplňků.

 

Mgr. Martina Uričová

vedoucí lékárník

 

 

ÁBRÁNYI – rodinné kořeny firmy.

Lékárnu ALFA provozuje společnost Ábrányi. Kde se ten podivný název vzal? Je to rodné jméno mé matky a jméno jejího bratra, mého strýce. Strýc Mikuláš byl lékárníkem a jeho žena Marie, stejně jako moje matka Magda, byly lékárenské laborantky. V mém dětství měly lékárny významné místo – byl jsem v nich často – v lékárně v Levoči, kde pracovala moje máma, nebo v Sabinově, kde vedl lékárnu strýc. Dodnes cítím vůni léků a mastí i chuť kapslí s cukrem, které jsem pro radost dostával. Vzpomínám na starý zdobený nábytek z tmavého dřeva s nesčetnými šuplíky, vidím porcelánové misky a hmoždíře, staré nástroje na výrobu pilulek....

Nejvíce mě v obou maloměstských lékárnách uchvátila jejich atmosféra. Lidi sem chodili na radu, svěřit se, uslyšet vlídné slovo. Když se v roce 1964 točil v Sabinově oscarový film Obchod na korze, trávil štáb včetně herců (Jozef Króner, Ida Kamińská) a režisérů (Ján Kádár, Elmar Klos, Juraj Herz) volný čas mezi natáčením ve strýcově lékárně. Pili kávu, povídali a já tiše poslouchal. A říkal jsem si, že buď budu lékařem jako můj otec, nebo lékárníkem jako můj strýc.

Vzor otce převládl – jsem lékař a psychiatr stejně, jako jím byl on (a stejně jako jím je dnes i můj mladší syn). Ale sen zůstal – mít dobrou lékárnu, kde se s lidmi komunikuje a kde se plní jejich individuální potřeby. A tak vznikla Lékárna Alfa.

 

MUDr. Juraj Rektor

provozovatel 

 

www.lekarna-alfa.cz